Mazot nedir?
Mazot veya motorin dizel motorlarda kullanılan, ham petrolün damıtma ürünlerinden biridir. Ham petrolün damıtılması sırasında 200-300°C kaynama aralığında alınan üçüncü ana ürün motorindir.

Jenaratör nedir?
Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makine iki çeşittir:

  • 1. Alternatif akım AC jeneratörleri
  • 2. Doğru akım DC jeneratörleri
  • Ev ve işyerlerinde kullandığımız elektrik enerjisinin büyük kısmı AC jeneratörlerle üretilir. Bu makinelere alternatör denir. Alternatörler, senkron jeneratörler de adı verilen makineler, tüm su ve buhar enerjisi ile güç elde eden santraller de ana jeneratörlerdir. Çünkü trafolar ile alternatif voltaj kolay bir şekilde yükseltilir ve indirilir. Elektrik enerjisinin, nakli sırasında uzak bir yere taşınması için yüksek voltaj, dağıtım ve kullanım için düşük voltaj gerekmektedir. Jeneratörler kimyasal enerjiyi alıp elektrik enerjisine çeviren, temel olarak dizel motor ve alternatörden oluşan sistemdir. Kimyasal enerji ile etkileşimde olan mazot, doğal gaz ve benzini örnek olarak gösterebiliriz. Jeneratör setinin hepsi ile alternatörler ve motordan yapılmaktadır. Motor sayesinde mekanik güç üretilir, Alternatör ile motor sayesinde üretilen mekanik gücü elektriksel güce dönüştürmektedir (kw – kVA). Motorlar kasanın ihtiyacı olan güç mekanik güce göre boyutlandırılırken, alternatörler ise maximum görünür gücü sağlayabilecek şekilde boyutlandırılmaktadırlar.

    Toptan Akaryakıt Satışı
    Türkiye’nin her yerindeki şantiyelerin, fabrikaların, madenlerin, resmi kurumların , özel sektörlerin bir başka deyişle ülke sınırları içerisindeki ekonominin çarkı olan tüm sınai kurumların akaryakıt ihtiyaçları, şirketimizin etkin sevkiyat altyapısı ve üstün kalite güvencesi ile sağlanmaktadır.